Easy?; Tammara Webber

26. ledna 2014 v 14:44 | Bewlyer |  Čítam

Kniha s ľahkým názvom a dejom, sympatickými hrdinmi a ťažkým zážitkom a hudbou, ktorú počúvam pri písaní tohto článku (Capture The Crown). Napočudovanie, pri ničom inom sa mi momentálne ani nedá písať...


Jacquelin, svojím ex priateľom prezývaná Jackie, išla s kamarátkou na halloweensku párty, z ktorej už ale odchádza sama. Sama a potme cez parkovisko k svojmu autu. Zatiaľ čo píše priateľke smsku a hľadá v kabelke kľúče od auta (áno, ženy dokážu robiť viacero vecí naraz) ju napadne opitý kamoš jej ex priateľa. Napadá ju s jediným úmyslom... Zachráni ju neznámy mladík, ktorý zakročí priam v hodine dvanástej. Ten následne vyplašenú a stále adrenalínom nabudenú Jacquelin odváža jej autom na internát.

Jacquelin sa snaží na tento hrozný incident zabudnúť. No plány jej nechtiac prekazí jej tajomný záchranca, ktorého stretne v Starbuckse, na prednáškach z ekonómie, na diskotéke... Jacquelin bude nútená absolvovať doučovanie (vykašlala sa na ekonómiu po rozchode s frajerom, tak aby neprepadla, musí dohnať učivá) s profesorovým asistentom (alebo ako ho nazvať), ale Jacquelin je zanepráznedná štúdiom a vyučovaním mladých potenciálnych umelcov, že sa nemôže dostaviť na pomocné prednášky, takže doučovanie sa odohráva v niekoľkým emajloch s pánom L. Maxfieldom.

Jacquelin sa medzitým zoznámi so svojim záchrancom Lucasom, zúčastňuje sa na hodinách sebaobrany, poctivo sa učí a zapletá sa s Lucasom... alebo s Maxfieldom?


Než jsem stačila zvednout batoh v domnění, že mě Kennedy a jeho fanynka nezahlédli, nějaká ruka batoh popadla a podala mi ho. Narovnala jsem se a měla jsem před sebou zase ty jasné modrozelené oči. "Rytíři ještě nevymřeli, víš?" jeho hluboký klidný hlas byl stejný jako tehdy v sobotu v noci a v pondělí odpoledne za pultem ve Starbucks.
"Co?"
Navlíkl mi batoh na rameno. "Nevšímej si ho. Je to prostě vůl." Ukázal na kluka, který do mě vrazil, ale přísahala bych, že se na chvíli podíval na Kennedyho, který se smíchem vcházel za tou holkou do dveří. Na jejích sportovních kalhotách byl vzadu nápis ZETA. "Všechno v pořádku?" Už potřetí měla ta otázka hlubší význam.
"Jo, fajn." Co jsem mohla dělat jiného než mu lhát? "Díky."
str. 42

Poznala jsem, že se ke mně blíží další kluk a že ho Erin a Maggie schválily, protože obě takřka současně zatajily dech, když se mi podívaly přes rameno a spatřily ho. Něčí prsty se zezadu dotkly mé paže a já jsem se zhluboka nadechla, než jsem se pomalu otočila. Dobře jsem udělala - protože tam stál Lucas a oči mu na okamžik sjely k mému výstřihu. Povytáhl obočí a s úsměvem mi pohlédl do očí. Měla jsem hodně vysoké podpatky, ale stejně jsem se mu nemohla podívat přímo do očí.
Na rozdíl od ostatních nezvýšil hlas, ale místo toho se ke mně sklonil a zeptal se: "Zatančíš si se mnou?" Ucítila jsem na tváři jeho teplý dech a nasála vůni jeho kolínské - nějaká nekomplikovaná příjemná vůně -, než se zase odtáhl a čekal na mou odpověď. Erinino dloubnutí do ramene mi dalo jasně najevo, jak se na to dívá ona: Běž s ním tančit.
Přikývla jsem, on mě vzal za ruku a odvedl mě na parket, dav se před ním rozestupoval. Na sešlapaném dubovém parketu se otočil a přitáhl si mě k sobě, přitom mě pořád držel za ruku. Když jsme vpluli do rytmu ploužáku, vzal i mou druhou ruku a pak mi dal obě ruce za záda a něžně mi je tam uvěznil. Moje prsa se jemně dotýkala jeho hrudníku a mně se nad tou blízkostí tajil dech.
Dnes večer jsem se ploužákům vyhýbala. Teď se mi po všech těch margaritách trochu motala hlava, tak jsem zavřela oči a nechala se vést. Přitom jsem si namlouvala, že jediným důvodem je množství vypitého alkoholu a nic jiného. Po chvíli pustil moje ruce a položil mi dlaně na záda, zatímco já jsem přesunula své ruce na jeho bicepsy. Byly přesně takové, jak jsem tušila. Dotkla jsem se jeho svalnatých ramenou a nakonec jsem ruce spojila za jeho krkem a otevřela oči.
Propaloval mě pohledem, ani na okamžik neuhnul očima, a mně se hned zrychlil puls.
str.52

Erin: Máš ještě ten kelímek od kávy?
Já: Jo.
Erin: Sundej ten papírový obal.
Já: Bože...
Erin: Jeho tel. číslo?
Já: Jak to víš?
Erin: Jsem Erin. Vím všecko. ;)
str. 67


"Ahoj Jacquelin." To nebyl Benjiho hlas.
Židle byly přišroubované k podlaze a u pravé područky měly sklapovací stolek. Lucas se ke mně nakláněl z Benjiho strany. Zatajil se mi dech a jen jsem doufala, že vypadám klidně. "Ale, ahoj."
Krátce si skousl spodní ret. "Asi sis nevšimla toho telefonního čísla na kelímku od kávy."
Podívala jsem se na svůj mobil položený na učebnici. "Všimla." Sledovala jsem jeho reakci a uvědomovala jsem si, že ho tím prakticky vyzývám, aby mě lovil.
Usmál se a v koutcích očí se mu objevili drobné vrásky. Snažila jsem se nedat najevo, že jsem bez sebe nadšením. "Chápu. Ale něco za něco. Co kdybys mi teď dala svoje číslo?"
Povytáhla jsem obočí. "Proč? Potřebuješ doučko z ekonomie?"
Kousl se do rtu, tentokrát opravdu potlačoval smích. "To těžko. Proč myslíš?"
Zamračila jsem se. Copak by mě mohl přitahovat kluk, který se tak málo zajímá o svoje studijní výsledky? "Asi mi po tom nic není."
Podepřel si hlavu dlaní. Špičky prstů měl šedé, nejspíš od toho kreslení tužkou, kterou měl pořád zastrčenou za uchem. "Oceňuju tvůj zájem, ale to, že chci tvoje číslo, s ekonomií nijak nesouvisí."
Zvedla jsem mobil, našla v něm jeho číslo a poslala jsem mu textovku: Ahoj.
str. 72

"Kde mě chceš?" Moje zadýchaná otázka vyzněla neúmyslně dvojsmyslně. Ach jo. Mohla to být ještě jasnější výzva? Možná bych se mohla prostě odhodlat a zeptat se ho, jestli chce být můj naprosto nezávazný lék na Kennedyho.
Podíval se na mě s tím svým nejistým úsměvem, který jsem znala čím dál důvěrněji. "Na posteli?" odpověděl chraptivě.
Bože. "Dobře." Usadila jsem sa na kraji jedné matrace a on smetl mikinu i čepičku na zem. Srdce mi divoce bušilo, čekala jsem.
Podíval jse na mě zkoumavě s hlavou skloněnou na stranu. "Hm. Vypadáš opravdu nervózně. Nemusíme to dělat, když nechceš."
Nemusíme dělat co? Pomyslela jsem si a přála si, abych se ho mohla zeptat, jestli to skicování má být jen záminka, a pokud ano, že žádnou záminku nepotřebuje. Pohlédla jsem mu do očí. "Chci."
Zastrčil si tužku za ucho s nerozhodným výrazem. "Hmm. Jaká poloha by pro tebe byla nejpohodlnější?"
Nemohla jsem vyslovit to, co mě v té chvíli napadlo, ale prozradilo mě, že jsem se okamžitě začala červenat. Skousl si dolní ret a byla jsem si jistá, že tentokrát nezadržuje smích. Nejpohodlnější pozice? Co takhle s hlavou pod polštářem?
str. 90

Upřeně se na mě zadíval. "Jacqueline?"
Zamrkala jsem. "Ano?"
"Tu noc, co jsme se seznámili - já nejsem jako tamten." Zaťal zuby.
"Já vím-" Přitiskl mi ukazováček na rty a jeho výraz změkl.
"Takže bych nechtěl, abys měla pocit, že na tebe tlačím. Nebo tě k něčemu nutím. Ale mám hroznou chuť tě teď políbit." Prstem mi přejel po bradě a pak dolů po krku.
Dívala jsem se na něj. Nakonec jsem pochopila, že čeká na moji odpověď, a řekla jsem: "Dobře."
Pustil skicák na podlahu a tužku taky, přitom se na mě pořád díval. Když se nade mnou sklonil, cítila jsem neuvěřitelně zřetelně každý kousek těla, jehož se dotýkal - bokem se dotýkal mého boku, hrudníkem sklouzl na můj hrudník a jeho prsty mi přejely od zápěstí po předloktích a pak mi obkroužily obličej. Ležela jsem nehybně, s Lucasovými rty u svého ucha. Když mě políbil na citlivé místo, rozechvěle jsem se nadechla. "Jsi tak krásná," zašeptal.
Rty měl teplé a pevné, přitiskl je na moje, a když se jazykem začal nežně dobývat dovnitř, pootevřela jsem je. Jeho ruce zatím putovaly každá jiným směrem - jednou rukou mě chytil za zkřížená zápěstí a vtiskl je do matrace za mou hlavou, druhou sklouzl podél mého boku až k pasu. Políbil mě o něco důrazněji. Hlava se mi točila a dýchala jsem přerývaně, jako bych se každých pár vteřin vynořila nad vodu a pak se zase potopila ještě hlouběji. Když jsem měla pocit, že už to nevydržím, zmírnil tlak a jemně se přisál k mému spodnímu rtu, přejel po něm jazykem a pak ještě jednou. Celá jsem se chvěla, zatímco jeho jazyk zkoumal moje rty, vklouzl mezi ně, hladil mě po jazyku, na patře.
Kdyby se mě teď někdo zeptal, jaké je to v porovnání s Kennedym, zeptala bych se: "S kým?"
Pak mě Lucas uchopil za zápěstí a dal si moje ruce kolem krku. Udělala jsem to, o čem jsem už tolikrát snila. Vjela jsem mu rukama do vlasů a rozchuchala mu je. Zvedl mě a přetáhl si mě na klín, sám se opřel o hromadu polštářů v rohu postele, jednou nohou vy vysoké botě se pořád ještě opíral o zem, druhou měl skrčenou pod sebou. Rukou mi podpíral hlavu a pokrýval můj krk polibky odshora dolů až do výstřihu svetru. Hlava mi klesla dozadu, lapala jsem po dechu a marně se snažila něco říct.
str. 93


"Ale do háje." Odtáhl ruku a prohlížel si prsty. "Zapomněl jsem, jak mám vždycky po kreslení ruce od tužky." Podíval se na můj svetr. "Máš na sobě černé šmouhy... všude."
Když jsem si uvědomila, že mám teď šedý ret a šedé otisky na břiše i na prsou, zmohla jsem se jen na překvapené: "Och."
str. 97

"Chtěla bych vidět tvoje tetování."
"Chtěla bys, že?" Jeho oči mě propalovaly. Když jsem přikývla, vytáhl ruku zpod mého svetru a posadil se, všiml si rozepnuté košile a povytáhl obočí. Začervenala jsem se, on se zasmál, stáhl si košili a odhodil ji.
Pak si stáhl triko tak, jak to kluci dělají, zezadu přes hlavu, bez obav z rozmazané řasenky nebo skrvn od mejkapu. Odhodil tričko obrácené naruby na košili a lehl si zase na podlahu, abych si ho mohla prohlédnout.
str. 137

Lucas: Udělal jsem pár obrázků zpaměti, ale není to ono. Nedokážu zachytit tvar brady a linku krku. A tvoje rty. Musím je víc pozorovat a míň líbat.
Já: S tím nemůžu tak úplně souhlasit.
Lucas: Tak víc obojího.
str. 164

"Takže je prostě konec," zopakovala jsem.
"Ano," řekl.
str. 175


"Cože? Všichni mí žáci jsou do mě zamilovaní. Jsem sexy holka z vysoké školy, ne?" zasmála jsem se a jeho oči se vpily do mých.
Naklonil se ke mně a zašeptal mi do ucha: "tak sexy, že jsem si teď vzpomněl, jak jsi vypadala dnes ráno, když ses probudila vedle mě v posteli. Nevadilo by ti, kdybys u mě zůstala i dnes v noci?"
Začervenala jsem se. "Už jsem se bála, že se nezeptáš."
str. 296


 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama